2024. április 24. - György

Környék látnivalói

Abaliget

Abaliget

Abaligetet kelta eredetű településnek tartják, de a barlangban talált bemosott tárgyak, állatcsontok és a velük azonos jellegű, külszínen talált használati eszközök együtt bizonyítják, hogy már a történelem előtti időkben lakott ember, ha nem is a barlangban, de az Abaligeti-barlang közvetlen környékén.

A falut az Aba nemzetség alapította a 11. században. Nevének előtagja - Aba - bolgár-török eredetű "atya" jelentésű személynév és ősi magyar nemzetségnév. Utótagja - liget - a "kisebb erdő" jelentésű szóból ered. Az írásos emlékekben 1332-ben bukkant fel először "Abaligethe" neve.

Csónakázó-, és horgásztavak teszik hangulatossá a cseppkőbarlangjáról híres üdülőhelyet. A 190 állatfaj élőhelyét jelentő barlangban kiépített sétaút vezet a földalatti patak mentén: a fél kilométeres szakaszt bejárva érdekes sziklaalakzatok és cseppkőképződmények tárulnak a látogató elé. A mikroklíma miatt a légúti megbetegedésben szenvedők gyakran keresik a klimatikus gyógyhelyként is számon tartott barlangot. 

Bővebb információ: www.abaliget.hu

Összes látnivaló

Környék látnivalói

Siklós - Ferencesek temploma Siklós - Ferencesek temploma

Az eredetileg Szent Annának (Szűz Mária édesanyjának) szentelt templom már 1333 körül itt állhatott, melyről egy írásos forrás tesz említést.

Orfű Orfű

A Mecsek idilli völgyében meghúzódó község tavainak köszönheti népszerűségét. Az orfűi tórendszer körül kialakult strandok , üdülőtelepek, a vízi sport -szolgáltatások és a horgászat ideális üdülőhellyé teszik a 9,7 hektár területet elfoglaló, 4 tóból álló tórendszert.

Ormánság Ormánság

A terület leghíresebb kincsei -az érintetlen természet mellett- a templomok. Az Ormánságban évszázadokon át református magyarok éltek, festett kazettás templomaik valódi értéket képviselnek. A fenyőfára temperával festett díszítőelemek szimbólumrendszerei az ősi eredeti magyar szimbólumokból erednek. A legszebb gazdagon díszített templomokat Drávaiványiban, Kóróson, Adorjáson és Kovácshidán találhatjuk.

Harkány Város honlapja az EFOP-1.5.3-16-2017-00049 projekt támogatásával újult meg.

@2020 | Design és fejlesztés: Make IT Online