Villány főutcáján lévő történelmi pincesoron több borászat kínálja specialitásait.
Érdemes Ellátogatni a Bormúzeumba, melynek az egykori Teleki-pince ad otthont. Itt a borászat hagyományos szerszámaival, írásos és tárgyi emlékekkel, és közel száz esztendős borospalack matuzsálemekkel ismerkedhetnek meg a látogatók. Villány egykori kőbányája a természetjárók számára igen értékes látnivalókat rejt. A 135-140 millió éves vörös mészkővel borított, természetvédelmi oltalom alatt álló terület páratlanul gazdag ammonitesz faunája az őslénytan iránt érdeklődők paradicsoma. Hüllőcsigolyák, sekélytengeri élőlények maradványai kerültek elő. Lóczy Lajos dolgozta fel először 1915-ben a lelet együttest, ami fajgazdagsága miatt világhírű lett.
Az 1910 óta tartó kutatások eredményeként 10 lelőhelyről a kutatók 27 új állatfajt itt fedeztek fel. A pleisztocén legkésőbbi időszakának világszerte használt rétegtani elnevezése a Villanyium innen származik
Abaligetet kelta eredetű településnek tartják, de a barlangban talált bemosott tárgyak, állatcsontok és a velük azonos jellegű, külszínen talált használati eszközök együtt bizonyítják, hogy már a történelem előtti időkben lakott ember, ha nem is a barlangban, de az Abaligeti-barlang közvetlen környékén.
A siklósi református egyház - a helyi hagyomány szerint - egyidős a magyarországi reformációval. A dokumentumok szerint Siklós első református lelkipásztora Siklósi (vagy Szilvási) Mihály volt, aki egyes vélekedések szerint a város szülötteként költözött a mai Sátoraljaújhelyre, amely Siklóshoz hasonlóan Perényi-birtok volt akkoriban.
A Mecsek idilli völgyében meghúzódó község tavainak köszönheti népszerűségét. Az orfűi tórendszer körül kialakult strandok , üdülőtelepek, a vízi sport -szolgáltatások és a horgászat ideális üdülőhellyé teszik a 9,7 hektár területet elfoglaló, 4 tóból álló tórendszert.
@2020 | Design és fejlesztés: Make IT Online