Siklós jelképe a közel 800 éves múlttal rendelkező Vár. A Siklósi Vár magasan a város fölé emelkedve nemcsak védelmi, hanem harcászati célokat is szolgált, továbbá a korszak legjelentősebb főúri családjainak birtokközpontja is volt. A vár az egyik legjelentősebb magyar reneszánsz stílusú építmény, melyet már írásos emlékek 1294-ben említenek.Az évszázadok alatt számos nemesi család fordult meg a várban. A jelenleg a Magyar Állam tulajdonában lévő ingatlan vagyonkezelője 1999 óta Siklós Város Önkormányzata.
2009 őszén indult két ütemben a vár másfél milliárd forintos pályázati támogatásból megvalósuló rekonstrukciója. A siklósi vár múzeumi szárnyainak korszerűsítésével többek között bemutathatóvá vált a műemlék - korábban látogatók elől elzárt - gótikus része, mely különleges üvegpadlós megoldást kapott. Természetesen nem maradt el a Dorottya-kert, a barbakán és a kápolna rekonstrukciója sem. 2011 tavaszától egy modern látogatóközponttal kiegészült felújított és megszépült vár fogadja a látogatókat.
A vár művészeti kínálatát gazdagítják a történelmi, festészeti, képzőművészeti, megújult állandó és időszakos kiállítások. Számos szórakoztató programmal, komoly- és könnyűzenei koncertekkel, nyári színházi előadásokkal várják a látogatókat. a vár ódon és felújított részei egyedülálló élményt nyújtanak.
Az eredetileg Szent Annának (Szűz Mária édesanyjának) szentelt templom már 1333 körül itt állhatott, melyről egy írásos forrás tesz említést.
Abaligetet kelta eredetű településnek tartják, de a barlangban talált bemosott tárgyak, állatcsontok és a velük azonos jellegű, külszínen talált használati eszközök együtt bizonyítják, hogy már a történelem előtti időkben lakott ember, ha nem is a barlangban, de az Abaligeti-barlang közvetlen környékén.
A község hazánkban elsőként 2007-ben Európa Kulturális Faluja lett. A falu katolikus templomát a Batthyány család építtette, és 1816-ban Szt. Erzsébet tiszteletére szenteltette fel.
@2020 | Design és fejlesztés: Make IT Online