A Mecsek idilli völgyében meghúzódó község tavainak köszönheti népszerűségét. Az orfűi tórendszer körül kialakult strandok , üdülőtelepek, a vízi sport -szolgáltatások és a horgászat ideális üdülőhellyé teszik a 9,7 hektár területet elfoglaló, 4 tóból álló tórendszert.
Kettő közülük igazi üdülőtó: az Orfűi-tóban lehet fürdeni, csónakázni és a horgászok gyakori vendégek csakúgy, mint a Pécsi-tavon, amelyet körbe is lehet lovagolni. A másik két tó a Hermann Ottó-tó és a Kovácsszénájai-tó a haltenyésztést szolgálja, az előbbi halrezervátumként is működik.
Kellemes séták tehetők a tókörnyéki erdőkben gyalogosan, kerékpárral vagy akár lóháton, de bérelhető csónak is. A harcsára, pontyra, amúrra vágyó horgászok helyben válthatnak horgászjegyet. Érdemes benézni a XIX. századi vízimalomba, ahol a Malommúzeum kiállítása - ma is működő szárazmalommal és olajütővel- látható.
Bővebb információ: www.orfu.hu
Siklós jelképe a közel 800 éves múlttal rendelkező Vár. A Siklósi Vár magasan a város fölé emelkedve nemcsak védelmi, hanem harcászati célokat is szolgált, továbbá a korszak legjelentősebb főúri családjainak birtokközpontja is volt. A vár az egyik legjelentősebb magyar reneszánsz stílusú építmény, melyet már írásos emlékek 1294-ben említenek.Az évszázadok alatt számos nemesi család fordult meg a várban. A jelenleg a Magyar Állam tulajdonában lévő ingatlan vagyonkezelője 1999 óta Siklós Város Önkormányzata.
A siklósi református egyház - a helyi hagyomány szerint - egyidős a magyarországi reformációval. A dokumentumok szerint Siklós első református lelkipásztora Siklósi (vagy Szilvási) Mihály volt, aki egyes vélekedések szerint a város szülötteként költözött a mai Sátoraljaújhelyre, amely Siklóshoz hasonlóan Perényi-birtok volt akkoriban.
@2020 | Design és fejlesztés: Make IT Online